Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2024-02-27

JAK FERIE TO TYLKO W PAŁACU!

Tegoroczne pałacowe ferie składały się z dwóch głównych atrakcji - zajęć warsztatowych oraz weekendowego rodzinnego oprowadzania. Zarówno na przygotowane w pałacu lekcje jak i wspólne zwiedzanie pałacu cieszyły się dużym zainteresowaniem!

W dwa ostatnie weekendy lutego, specjalnie dla wszystkich dzieciaków i ich rodzinek, w dobrzyckim pałacu w rolę przewodników wcieliły się nasze zaprzyjaźnione duchy - Hrabina Ofelia Mądralińska z Przemądrzałych oraz lokaj Eustachy Spryciarski herbu Żółta Szlafmyca. Ci zabawni przewodnicy zabrali naszych odwiedzających w podróż po dobrzyckiej rezydencji, opowiadając o najskrytszych tajemnicach dawnych właścicieli i pokazując miejsca niedostępne na co dzień dla zwiedzających. Co bardzo nas ucieszyło, w zabawy proponowane przez duchy angażowały się nie tylko dzieciaki, ale również ich rodzice! Tatusiowie wspaniale tańczyli poloneza wraz ze swoimi córkami, a mamy wykazały się ogromną wiedzą na temat dawnej zastawy stołowej.

Wesoło było również podczas zajęć warsztatowych. Odbywające się od wtorku do piątku spotkania zgromadziły liczną grupkę głodnych wiedzy (i wrażeń) uczestników. Wraz z prowadzącymi dzieciaki wcielały się m.in. w muzealnych detektywów poszukujących skradzionego eksponatu, historyków badających historie polskich żołnierzy, czy młodych artystów studiujących sztukę malarską. Nauka przez zabawę to zawsze dobry pomysł!Podsumowując tegoroczne ferie zaliczamy do wyjątkowo udanych! Zapraszamy serdecznie na inne wydarzenia organizowane dla najmłodszych przez nasze Muzeum!
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER