Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2023-08-01

DRUGI DZIEŃ PÓŁKOLONII W MUZEUM W DOBRZYCY

Wszystko co dobre oczywiście szybko się kończy. Tak samo było również i w przypadku półkolonii organizowanych razem z Gminnym Centrum Kultury w Dobrzycy, Gminą Dobrzyca oraz Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych Mieszkańców Gminy Dobrzyca.Tym razem dzieci odbywały zajęcia bez podziału na grupy. Najpierw wzięły udział w plenerze malarskim, w którym wykonywały obrazy różnych zabytków znajdujących się na terenie Dobrzycy. Technika była dowolna, to też i efekty zależały od wyobraźni uczniów. A ta poniosła ich ku stworzeniu przepięknych dzieł sztuki, które będą jeszcze długo cieszyć oczy koneserów sztuki. Następnie nadszedł czas na zabawę - przy pomocy gry w kalambury mogliśmy poznać różne przysłowia, które wywodzą się właśnie z języka dworów ziemiańskich. Po zabawie przyszedł czas na seans filmu ,,Muzeum Utracone 2017'', które opowiadało o heroicznej walce polskich muzealników o ocalenie arrasów z atakowanego podczas II Wojny Światowej Krakowa. Aktywny dzień zwieńczyło poszukiwanie zagadek w dobrzyckim pałacu, które zakończyło się całkowitym sukcesem.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy umożliwili tak miłe spędzenie czasu w Muzeum. dziękujemy Gminnemu Centrum Kultury w Dobrzycy, Gminie Dobrzyca oraz Stowarzyszeniu Inicjatyw Społecznych Mieszkańców Gminy Dobrzyca za owocną współpracę przy ich organizacji oraz samym uczestnikom za zaufanie i udział w zajęciach. Wasze dobre słowa są ogromnym zobowiązaniem oraz trzymamy Was za słowo, czekając na Wasz powrót do dobrzyckiego zespołu pałacowo-parkowego.


FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER