Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2023-08-01

"...TYLKO KONI ŻAL!", CZYLI NAJPIĘKNIEJSZE CYGAŃSKIE MELODIE

Kolejny koncert w ramach cyklu "Kameralne Lato pod Panteonem" już za nami. Tym razem ze względu na ogromną ulewę, która przyszła kilka minut przed rozpoczęciem wydarzenia, koncert nie mógł obyć się w plenerze. Na szczęście jednak wszystko udało się przenieść do oranżerii, a licznie zgromadzona dobrzycka publiczność wybaczyła organizatorom dwudziestominutowe opóźnienie, za co bardzo Państwu dziękujemy!

Po krótkim wprowadzeniu Dyrketora Muzeum - Wiesława Kaczmarka, na scenie pojawiły się gwiazdy wieczoru - Karolina Sydorowicz i Miklosz Marek Czureja. On jest pianistą, wędrującym muzykiem, który promuje muzykę cygańską podróżując po całym świecie. Ona jest skrzypaczką, miłośniczką etnicznych brzmień i niezwykle charyzmatyczną postacią, która zachwyciła m.in. jurorów programu "Mam Talent". Razem tworzą nie tylko wyjątkowy muzyczny duet, ale jak też parę dobrych przyjaciół. Jak sama Karolina przyznała, to właśnie Miklosz zaszczepił w niej miłość do etnicznej muzyki.

Niezwykły talent dwójki artystów, ale też zaprezentowany repertuar oraz niezwykłą charyzmę sceniczną doceniła dobrzycka publiczność nagradzając ich gromkimi brawami. Nie odbyło się również bez bisu, podczas którego dobrzyccy melomani wspólnie zaśpiewali z występującymi.

Dziękujemy za liczne przybycie i na następny koncert zapraszamy już we wtorek 15 sierpnia o godz. 17:00.


FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER