Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2021-09-21

13. PLESZEWSKO-JAROCIŃSKO-DOBRZYCKI RAJD POJAZDÓW ZABYTKOWYCH


12 września 2021 roku odbył się po raz kolejny Rajd Pojazdów Zabytkowych, którego finał tradycyjnie odbył się w Dobrzycy. Trzynasta już edycja Pleszewsko-Jarocińsko-Dobrzyckiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych Szlakiem Rezydencji Ziemiańskich z powodzeniem zgromadziła licznych  miłośników motoryzacji oraz dobrej zabawy.

   


Jak co roku, nie zabrakło pięknych, klasycznych pojazdów z pierwszej połowy XX wieku, które przyciągają uwagę każdego entuzjasty historii. Tym razem oprócz starszych samochodów zjechało również wyjątkowo dużo tzw. youngtimerów, czyli aut z lat 70 i 80 XX wieku. Coraz bardziej na popularności zyskują również rodzime auta jak Trabant, Warszawa, Polonez oraz niekwestionowany lider - Fiat 126p  tzw. "Maluch". Nie zabrakło również licznych motocykli oraz zabytkowych już ciągników rolniczych.

 


Rajd rozpoczął się o godzinie 8:00 w przy parkingu Jarocin Sport, gdzie odbyła się prezentacja automobili. Następnie uczestnicy ruszyli w kierunku Kotlina, zatrzymując się na krótki postój. Następnym przystankiem był Rynek w Pleszewie, gdzie niecodzienny widok rzadko spotykanych aut przyciągnął prawdziwe tłumy. Tam również uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje pojazdy, omawiając ich historię oraz szczegóły techniczne. Metą rajdu był jak zwykle dobrzycki park, przy którym zgromadzeni fani motoryzacji mogli podziwiać pojazdy przy dziękach klimatycznej muzyki.

 


Wydarzenie uświetnił koncert rockowy krotoszyńskiego zespołu Tacy Nie Inni, którzy oprócz coverów mają również w repertuarze swoje autorskie utwory.
Po części artystycznej nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień dla wszystkich uczestników rajdu.

Galeria zdjęć z wydarzenia
fot. J. Pankowiak

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER