Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2019-02-19

UROCZYSTY FINISAŻ WYSTAWY CZASOWEJ

Zakończenie wystawy czasowej dotyczącej Powstania Wielkopolskiego i udziału ziemian w odzyskaniu niepodległości odbyło się bardzo hucznie. Przez ostatnie weekendy, ekspozycję prezentowana w dobrzyckim pałacu można było nieodpłatnie zwiedzić wraz z przewodnikiem. Ponadto w ostatni dzień prezentowania ekspozycji, o godzinie 17:00 odbył się koncert znanego warszawskiego barda - Huberta Bojarskiego.

Hubert Bojarski, ceniony historyk i muzyk, zaprezentował autorski repertuar poetyckich piosenek patriotycznych oraz własne aranżacje utworów Jacka Kaczmarskiego. Koncert "Obrazy Wolności" odnosił zarówno do przeszłych jak i nieco bardziej współczesnych wydarzeń historycznych, które odegrały niezwykle ważny  rolę w budowaniu wolności naszego kraju po roku 1918. Jak stwierdził dyrektor Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy, dobór repertuaru miał przypominać, że wolność nie jest wartością daną na zawsze i mimo, że od zakończenia Wielkiej Wojny cieszymy się Polską Niepodległą, niejednokrotnie musieliśmy naszej suwerenności bronić.

Dziękujemy naszej drogiej publiczności za odwiedziny i zapraszamy już w kwietniu na kolejna wystawę czasową!

 

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER