Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2017-04-01

''PATRIOTA CZASÓW OŚWIECENIA'' W I LO W KĘPNIE


W poniedziałek, 28 marca br., w I Liceum Ogólnokształcącym im. mjra H. Sucharskiego w Kępnie miało miejsce otwarcie wystawy "Józef Wybicki - patriota czasów Oświecenia", powstałej we współpracy Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu w ramach prjektu edukacyjnego "Jeszcze Polska nie umarła". Wystawa od dwóch miesiecy prezentowana jest w szkołach średnich południowo-wschodniej Wielkopolski.


   

Zgromadzeni uczniowie obejrzeli  prezentację multimedialną o historii powstania "Mazurka Dąbrowskiego" oraz wysłuchali prelekcji na temat życia Wybickiego i jego roli w narodowych dziejach przełomu XVIII i XIX w. Wykład, koncentrujący sie na najwazniejszych wydarzeniach z życia twórcy hymnu narodowego - udziale w konfederacji barskiej, twórczosci literackiej i udzialu w nieudanej reformie prawa w czasach stanisławowskich, okresie legionowym i latach 1806-1807, wygłosił współautor wystawy p. Szymon Balcer z Działu Historycznego Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Uczniowie obejrzeli również prezentację multimedialną o historii powstania "Mazurka Dąbrowskiego".


   


   

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER