Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

O edukacji muzealnej
słów kilka

Nie ulega wątpliwości, że współczesne muzea są w stanie tworzyć przestrzenie o wysokim potencjale edukacyjnym, stając się tym samym atrakcyjne również dla najmłodszego grona odbiorców. Dzięki swoim zbiorom stanowią szeroką encyklopedię wiedzy na temat zagadnień istotnych dla kultury, historii i społeczeństwa. Zwłaszcza muzea rezydencjonalne, ulokowane w zespołach pałacowo-parkowych, są szczególnie uprzywilejowane  w tym kierunku, ponieważ eksponaty ukazywane są w oryginalnej scenerii - w otoczeniu miejsca, w którym się pierwotnie znajdowały. Przestrzeń ta oddziałuje bezpośrednio na odbiór dóbr kultury, daje możliwość odwołania się do historii i tradycji, a także do postaci tam zamieszkujących.

                Z takich przekonań powstała nasza oferta edukacyjna. Jest ona przystosowana do potrzeb najmłodszego grona odbiorców kultury. Treści dopasowane do najnowszej podstawy programowej stanowią idealne uzupełnienie szkolnych lekcji, a nauka poprzez uczestnictwo i doświadczenie pozwala lepiej zrozumieć otaczający nas świat. Wszelkie lekcje muzealne i warsztaty są przygotowywane i prowadzone przez pracowników muzeum, którzy prócz wykształcenia historycznego są również pedagogami i animatorami.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym programem edukacyjnym - wierzymy, że jest on bogaty w narzędzia służące poznaniu, wiedzy i rozwojowi dziecka, a także pobudzeniu kreatywności i umacnianiu tożsamości kulturowej wśród najmłodszych.
Informacje
praktyczne

Lekcje muzealne przeprowadzamy przez cały rok szkolny, w grupach liczących do 30 osób. Realizacja lekcji zaplanowanych w parku uzależniona jest od warunków atmosferycznych.
Liczymy na punktualność. Spóźnienie bez uprzedzenia powyżej 15 min., może skutkować odwołaniem zajęć.

ZAMAWIANIE LEKCJI MUZEALNYCH:
TEL. 62 741 30 39 WEW. 28 LUB 27

Prosimy o ustalanie terminów z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Przeprowadzamy również zajęcia dla osób niepełnosprawnych. Treść i forma są każdorazowo dostosowane do indywidualnych preferencji odbiorców oraz ich możliwości rozwojowych.Godziny otwarcia
i ceny biletów

Godziny otwarcia Muzeum poza sezonem turystycznym, tj. od 1 listopada do 31 marca:
Poniedziałek nieczynne  
Wtorek-piątek 10:00 – 16:00  
Sobota 10:00 – 16:00  
Niedziela 11:00 – 16:00  Godziny otwarcia Muzeum w sezonie turystycznym tj. od 1 kwietnia do 31 października:

Poniedziałek nieczynne  
Wtorek-piątek 10:00 – 17:00  
Sobota 10:00 – 18:00  
Niedziela 11:00 – 18:00  


Piątek jest dniem bezpłatnego wstępu.Bilet normalny 10 zł
Bilet ulgowy 5 zł
Dzieci i młodzież do lat 16 1 zł
Dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny
Wynajęcie przewodnika* 25 zł
*dla grup obejmujących więcej niż 15 osób 35 zł

 


 
 

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER