2023-11-06

KONFERENCJA "W KRĘGU KOBIET AKTYWNYCH SPOŁECZNIE I ORGANICZNICZEK"

W listopadzie 2023 roku upłynie sto lat od śmierci Jadwigi z Działyńskich Zamoyskiej – współtwórczyni fundacji Zakłady Kórnickie, zaangażowanej społecznie patriotki, służebnicy Bożej, poliglotki, autorki spójnego systemu pedagogicznego, założycielki pierwszej w Polsce zawodowej szkoły gospodarstwa domowego i prekursorki myślenia o oświacie w kategoriach zarządzania projektem.

W uznaniu zasług tej wyjątkowej postaci, w setną rocznicę jej śmierci, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2023 Rokiem Jadwigi z Działyńskich Zamoyskiej.

Z tej okazji chcielibyśmy wszystkich Państwa zaprosić na wyjątkowe wydarzenie - konferencję poświęconą aktywności kobiet w latach 1831- 1923 r., organizowaną wspólnie z Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, Biblioteką Kórnicką PAN, prof. dr hab. Lech Szajdakiem i oczywiście Fundacją Zakłady Kórnickie. Będzie to kolejne obrady z cyklu poświęconego pracy organicznej. Oprócz opisania sylwetki Jadwigi Zamoyskiej, na konferencji zostaną poruszone tematy dotyczące innych kobiet działających w duchu pracy organicznej i pracy u podstaw.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE 15-16 LISTOPADA 2023 r.

do Pałacu Działyśnkich w Poznaniu.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.