2023-07-19

PODRÓŻ DO ŚWIATA MUZYKI CYGAŃSKIEJ

Wspólnie z Gminny Centrum Kultury w Dobrzycy oraz Zajezdnią Kultury w Pleszewie, serdecznie zapraszamy Państwa na kolejny koncert z cyklu "Kameralne Lato pod Panteonem". Tym razem w samym sercu dobrzyckiego parku będzie można usłyszeć najpiękniejsze cygańskie melodie w wykonaniu wyjątkowego duetu.

Miklosz Marek Czureja jest pianistą Filharmonii Poznańskiej im. Tadeusza Szeligowskiego. Najczęściej jednak możemy go usłyszeć grającego wspólnie z  ojcem Mikloszem Deki Czureja -  królem czardasza i cymbalistką Sarą Czureją. Jego kariera jako pianisty rozpoczęła się w wieku 15 lat, gdy wraz z zespołem Tatra Roma koncertował m.in. na festiwalu Jana Kiepury u boku  Bogusława Kaczyńskiego. Trzykrotnie występował w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, oczarowując swoimi wykonami m.in. Królową Maroko.

Karolina Sydorowicz jest absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu kierunku skrzypce oraz studentką Historycznych Praktyk Wykonawczych na specjalności skrzypce barokowe. Już jako licealistka została doceniona za wybitne osiągnięcia muzyczne otrzymując stypendium od  Business Woman Club w Poznaniu. Jej poszukiwanie nowych dróg muzycznych, zainteresowanie muzyką etniczną i folklorem różnych kultur oraz charyzma i osobowość sceniczna zostały uhonorowane w 14. edycji programu “Mam Talent” tytułem półfinalistki oraz niezwykle pochlebnymi opiniami jury programu. Oprócz rozpoczętej kariery solowej współpracuje z zespołem TREVOCI koncertując w całym kraju, nagrywa muzykę klubową z djem i producentem VonDiego, koncertuje z grupą Grupą RetroBoys oraz zespołem muzyki cygańskiej "Sara Czureja Band".

Na prawdziwie etniczną podróż w świat najpiękniejszych melodii cygańskich, zapraszamy już 30 lipca (niedziela) o godzinie 17:00 pod dobrzycki Panteon.

W razie nie sprzyjającej pogody - koncert przeniesiony zostanie do Oranżerii.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!