2023-04-17

PROJEKT ,,CHRONIMY NASZE PLATANY''

W czwartek 13 kwietnia gościliśmy w naszym parku gości z Zespołu Szkół Publicznych w Dobrzycy oraz Kinderhaus Weimer. Uczestnicy w ramach polsko-niemieckiego projektu ,,Chronimy nasze PLATANY’’ brali udział w warsztatach plastycznych. W ich wyniku powstało kilkanaście wspaniałych obrazów przedstawiających dumę dobrzyckiego parku – platana klonolistnego pamiętającego czasy Konstytucji 3 Maja. Kontakt z rówieśnikami z innych krajów z pewnością pomoże w pielęgnowaniu przyjacielskich relacji między krajami i oczywiście w nauce języków. Ważnym zadaniem projektu było także pokazanie znaczenia ochrony przyrody dla naszego społeczeństwa. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wizytę i zapraszamy ponownie do naszego Muzeum.