Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2023-01-09

"DRGNIENIA LUTNI" CZYLI KONCERT W PAŁACUW drugą niedziele stycznia w dobrzyckim Muzeum odbyło się wyjątkowe wydarzenie - koncert pt. "Drgnienia Lutni" w wykonaniu Stefana Jasiniefta. Młody artysta zaprezentował muzykę okresu baroku, ze szczególnym uwzględnieniem melodii Sylviusa Leopolda Weissa. Cykl koncertów muzyki klasycznej, odbywający się w muzeach i dworach w całej Polsce realizowany jest przez Związek szlachty Rzeczypospolitej, których przedstawicieli dobrzyckie muzeum miało szansę ponownie gościć.

Tłumnie zgromadzona publiczność dała się oczarować dźwiękom tego fantastycznego, ale również nieco już zapomnianego instrumentu. Koncert był więc nie tylko szansą na posłuchanie kompozycji Weissa, ale również na spotkanie z samą lutnią, której historia sięga średniowiecza.

Wydarzenie połączone było z promocją katalogu nowej wystawy czasowej "Powstanie Listopadowe 1830-1831 - ze zbiorów Marcina Zdrojewskiego". Nasze nowe wydawnictwo ukazuje w bardzo przystępny sposób przedstawia dzieje tego zrywu zbrojnego. W opracowaniu autorstwa dr Stanisława Borowiaka, można odnaleźć charakterystykę stron walczących, opis formacji i uzbrojenia. Nakreślone są najważniejsze wydarzenia, które przyczyniły się do wybuchu wojny polsko-rosyjskiej oraz przedstawione są jej skutku. Katalog jest już wprowadzony do sprzedaży i możecie go kupić tutaj.FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER