2022-07-25

KLAWESYN I SKRZYPCE BAROKOWE POD PANTEONEM

17 lipca odbył się pierwsze widowisko muzyczne z cyklu "Konometry pod Panteonem". Jako pierwsi w dobrzyckim parku wystąpili Michał Grześkowiak i Monika Woźniak - soliści grupy Accademia dell'Arcadia. Zgromadzona licznie publiczność mogła posłuchać dźwięków skrzypiec barokowych i klawesynu.

Występ artystów przenosił przede wszystkim w czasy muzyki barokowej, ale na koncercie nie zabrakło również podróży dźwiękowych do muzyki epok ościennych, a nawet muzyki z początków kultury europejskiej. Wśród zaprezentowanych melodii mogliśmy usłyszeć m.in. kompozycje Vivaldiego, Haendela, czy Bacha.

Na szczególną uwagę zasługiwało natomiast prawykonanie kompozycji Macieja Prochaska (cenionego muzykologa i kompozytora) pt. Pije Kuba albo Krótka Historia Muzyki - część I do końca XVIII wieku. Ten wyjątkowy utwór, oparty na temacie popularnej ludowej melodii, pozwolił artystom na ukazanie stylów muzycznych poszczególnych epok i kompozytorów. Ten element występu cieszył się szczególnym uznaniem publiczności i został nagrodzony gromkimi brawami.

Kolejne wydarzenie z cyklu "Koncerty pod Panteonem" już w najbliższą niedziele 31.07 o godzinie 16:30. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Zapraszamy wszystkich melomanów i nie tylko!