Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2021-09-21

PIKNIK ZIEMIAŃSKI - EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA 202119 września 2021 odbyła się 29. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Smaki dziedzictwa". W tym roku oprócz wystawców z regionalnymi daniami zawitały do nas Panie ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej "Krynolina" .

Impreza odbyła się na terenie naszego Zespołu Pałacowo-Parkowego w godzinach 14:00-16:00.
Koncepcją wydarzenia było stworzenie przestrzeni do wspólnego piknikowania w pięknych okolicznościach zabytkowego parku utrzymanego w stylu angielskim. Nawiązując do naszej aktualnej wystawy czasowej "Moda w ziemiańskim świecie" zaprosiliśmy do współpracy przy tej imprezie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Krynolina, które pomogło uczestnikom poczuć klimat letnich pikników rodem z XIX wieku. Oprócz tego umożliwiliśmy degustację oraz kiermasz produktów regionalnych, zważając na wciąż rosnącą popularność tego typu wytwórstwa.

 


Oto prezentacja kilku z wystawców:

Firma Purena to czyste soki zagęszczone nazywane też koncentratami soków owocowych, w których brak jest dodanego cukru , które pochodzą wyłącznie z owoców tłoczonych, i które powstały jedynie przez odparowanie wody.

BLACK DAVE Restaurant położona tuż przy Ostrowskim Centrum Kultury. Miejsce, w którym pyszne jedzenie i wygoda wzajemnie się uzupełniają. Dotychczasowe doświadczenie w branży gastronomicznej sprawia, że organizowane przez nich wydarzenia są na najwyższym poziomie.

Piekarnia Chlebałka ich chleby są wypiekane tradycyjną metodą z zastosowaniem zakwasu własnej produkcji. Używają wysokiej jakości mąk od polskich producentów. Wytwarzają także pyszne ciasta i ciasteczka, z użyciem domowych konfitur i sosów własnej receptury.

   


Przy okazji degustacji regionalnych potraw po dobrzyckim parku spacerowały Panie ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Krynolina, w historycznych strojach z minionych epok. Przygotowana przez rekonstruktorki inscenizacja przedstawiała ziemiański piknik, co doskonale uzupełniało tegoroczną tematykę - Smaki Dziedzictwa.


Galeria zdjęć z wydarzenia
Fot. J. Pankowiak

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER