2020-02-17

JUBILEUSZ 15-LECIA DZIAŁALNOŚCI MUZEUM W DOBRZYCY

14 lutego 2020 roku odbyły się obchody jubileuszu 15-lecia otwarcia naszego muzeum dla zwiedzających.
W trakcie uroczystości, prowadzonej przez dyrektora Wiesława Kaczmarka, licznie zgromadzeni goście wysłuchać mogli m.in. historii muzeum opowiedzianej przez Szymona Balcera i Stanisława Borowiaka, uzupełnionej w ciekawy sposób wystąpieniami byłych dyrektorów: Michała Karalusa i Wojciecha Dąbrowskiego oraz koncertu w wykonaniu muzyków Filharmonii Kaliskiej.
Odczytano też życzenia nadesłane przez Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego oraz członka Zarządu Województwa Marzeny Wodzińskiej.
Jubileusz wraz z nami świętowali liczni goście – dyrektorzy lub inni przedstawiciele wielu zaprzyjaźnionych muzeów i instytucji kultury, przedstawiciele władz Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego – Wanda Niegolewska, dr Maciej Rydel i Jerzy Mańkowski, Wojewódzki Wielkopolski Konserwator Zabytków Jolanta Goszczyńska oraz jej poprzednik na tym stanowisku Aleksander Starzyński, członkowie Rady Muzeum, przedstawiciele władz samorządowych – Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski, Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyca Jarosław Pietrzak, przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Dobrzyca Witalis Półrolniczak, Sołtys Dobrzycy Halina Olejniczak. Wszystkie otrzymane życzenia i gratulacje są dla nas zachęta to dalszej pracy nad realizacją misji muzeum i uatrakcyjnianiem naszej oferty muzealnej – liczymy, że także w następnych latach spotka się ona z uznaniem najsurowszych recenzentów – zwiedzających.