2016-06-17

POSIEDZENIE KOMISJI KULTURY

15 czerwca na terenie Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy Zespół Pałacowo – Parkowy odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Kultury Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Członkowie Komisji obradowali w Oranżerii. Po zakończonych pracach Radni zostali oprowadzeni przez Dyrektora Wiesława Kaczmarka po terenie Zespołu Pałacowo – Parkowego; mieli również możliwość zapoznać się z wystawą „Rostworowscy. W służbie społeczeństwu”, która jest prezentowana w Panteonie.

Członkowie Komisji Kultury zostali oprowadzeni również po pałacu w którym zapoznani zostali z historią tego obiektu oraz odwiedzili wystawę „W 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja”. Po ekspozycji Radnych oprowadzał kurator wystawy - Szymon Balcer.