Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2019-01-28

Z NOWYM ROKIEM MUZYCZNYM KROKIEM


Jak co roku w styczniu spotykaliśmy się w dobrzyckim pałacu aby, kontynuując tradycje zapoczątkowane w ziemiańskim dworze, wspólnie kolędować. Tym razem gościliśmy kwartet smyczkowy Limbiamo.  Grupę Limbiamo tworzą muzycy Filharmonii Kaliskiej w składzie: Arkadiusz Hylewski, Szymon Półtorak, Kristian Pitis oraz Piotr Łyszczorz. Co prawda zespół posiada własny, bogaty repertuar, ale na szczególną uwagę zasługują ich autorskie aranżacje i opracowania z kręgu muzyki operowej, musicalowej i popularnej. Podczas dobrzyckiego koncertu, artyści zaprezentowali znane, amerykańskie utwory świąteczne takie jak "Jingle bells", czy "Santa Claus Is Coming to Town", zachwycające fragmenty klasycznych kompozycji koncertowych A. Corelli "Na Boże Narodzenie", a także najpiękniejsze polskie kolędy. Ku zaskoczeniu publiczności, ulubione pastorałki zostały przedstawione w zupełnie nowych, niespotykanych aranżacjach, co wywoływało zarówno uśmiech jak i duże zdziwienie. I tak oto jeden z najbardziej znanych polskich polonezów "Bóg się rodzi" stał się rytmicznym bolero, a a spokojna kołysanka "Gdy śliczna Panna..." zmieniła się w szybki, jazzowy utwór. Podczas wydarzenia nie zabrakło również akcentów noworocznych. W ostatniej części koncertu muzycy zabrali nas w muzyczną podróż do Austrii, gdzie mogliśmy wysłuchać najpiękniejszych melodii J. Straussa, w tym oczywiście słynny "Marsz Radeckiego", w którego wykonanie fenomenalnie zaangażowała się dobrzycka publiczność, niczym stali bywalcy wiedeńskiej filharmonii.
Cały występ okraszony był także zabawnymi skeczami i gagami, bo jak sami artyści przyznali, muzyka klasyczna nie musi być zawsze brana na poważanie. Tak też było podczas koncertu w Dobrzycy - radośnie, wesoło i nie do końca "na poważnie"... Następne spotkanie noworoczne już za rok, a tymczasem zapraszamy do śledzenia naszej oferty kulturalnej, również tej koncertowej :)


 

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER