Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2018-09-17

WSPÓLNA WIZJA NIEPODLEGŁOŚCI - EDD 2018 W DOBRZYCY


Po raz kolejny Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Narodowy Instytut Dziedzictwa - Europejskie Dni Dziedzictwa. Tym razem hasło przyświecające akcji brzmiało: "Niepodległa dla wszystkich", co odnosiło się oczywiście do setnej rocznicy odzyskania przez Polską Niepodległości i pokazywało, że bez względu na wiek, czy pochodzenie - wszyscy możemy cieszyć się wolną i suwerenną Polską.

W ubiegłą niedzielę, od godziny 12:00 na wszystkich odwiedzających zespół pałacowo-parkowy, na przeciwko pałacu czekali, przy specjalnie utworzonym stoisku animacyjnym, pracownicy muzeum, którzy namawiali do wspólnej zabawy. Zadaniem uczestników przedsięwzięcia było narysowanie na przygotowanym, ogromnym blejtramie swojej wizji wolnej polski. Pojawiały się więc słowa kojarzone z wolnością takie jak: "Pokój","Ojczyzna","Historia" i "Tolerancja", ale także kolorowe rysunki drzew, kwiatów i uśmiechniętych postaci. Bez względu na wiek, czy przekonania - każdy z odwiedzających dołożył swoją pracę w powstanie dzieła. Dzięki temu wspólnie dzieci, rodzice i dziadkowie mogli wymienić się swoimi spostrzeżeniami na temat wolnej Polski. Praca nad obrazem była więc nie tylko wspaniałą zabawą, ale prowokowała również do wymiany spostrzeżeń i rozmów dotyczących historii naszego kraju.

W zabawie udział wzięło ponad 40 uczestników. Najmłodsi malarze mieli po kilka lat, a najstarsi prawie 70! Niezwykłe dzieło, stworzone przez osoby odwiedzające park - będzie można obejrzeć na wystawię "Ziemiańskie Drogi do Niepodległości" już od 9 września.
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER