Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2016-06-06

INTRONIZACJA KRÓLA STRZELECKIEGO PRZED PAŁACEM W DOBRZYCY

5 czerwca 2016 r. przed pałacem w Dobrzycy odbyła się uroczystość intronizacji Króla Bractwa Strzeleckiego p.w. św. Tekli w Dobrzycy Wojciecha Michalskiego oraz jego rycerzy Zenona Pawłowskiego i Zenona Staniszewskiego, połączona z obchodami dziesiątej rocznicy reaktywacji bractwa.

Obchody zaszczycili liczni goście w tym Król Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP Piotr Sitarz, Skarbnik ZKBS RP Tadeusz Żychlewicz, Prezes Okręgu Ostrowskiego ZKBS RP Adam Warzybok oraz przedstawiciele kurkowych bractw strzeleckich z południowej Wielkopolski wraz z pocztami sztandarowymi.

Uroczystość poprzedzona była mszą św. w kościele pw. św. Tekli w Dobrzycy, po której zebrani udali się pod pałac, gdzie odbyła się intronizacja króla oraz oficjalna część obchodów dziesięciolecia reaktywacji dobrzyckiego bractwa. Spotkanie było również okazją do wręczenia odznaczeń za działalność na rzecz bractw.

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER