Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2018-05-22

NOC MUZEÓW 2018

kolumna1
Noc muzeów jest wyjątkowym wydarzeniem nie tylko dla miłośników historii i kultury, ale również dla pracowników muzeów. To moment, kiedy można się wykazać się kreatywnością w tworzeniu oferty kulturalnej i po prostu spotkać się z publicznością. Należy jednak pamiętać, że konkurencja w tym dniu jest bardzo duża, każda z instytucji stara się przygotować wyjątkowe atrakcje dla odwiedzających, więc zadaniem naszego Muzeum było skonstruowanie takiej oferty, aby jak największa ilość osób wybrała właśnie Dobrzycę, jako główny punkt swojej wycieczki.

Punktualnie o godzinie 18:00 na tłumie zgromadzoną publiczność czekał w pałacu jeden z współtwórców wystawy „Twórczość artystyczna ziemian. Malarstwo i grafika”, który zabrał wszystkich na zwiedzanie kuratorskie prezentowanej ekspozycji. Po wspólnym spacerze po parterze pałacu, goście udali się na piętro, gdzie w sali balowej emitowany był film pokazujący dzieje Muzeum od lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku do współczesności. Publiczność z zaciekawieniem przyglądała się jak pałac zmieniał się przez lata i jak wyglądały prace konserwatorskie. Po odbytym seansie, wszyscy udawali się do sali egipskiej, gdzie przygotowana była wyjątkowa atrakcja. Na publiczność czekał fotograf, który wykonywał wszystkim odwiedzającym rodzinne portrety w ziemiańskim stylu, z których później generowana była pocztówka! Pamiątkową kartkę można było zabrać ze sobą na pamiątkę lub zaadresować do bliskiej osoby i przekazać do muzealnej poczty.

W parku również czekały atrakcje na odwiedzających! W panteonie prezentowana była wystawa „Majątek dobrzycki i inne posiadłości dawnych właścicieli Dobrzycy”, która przedstawiała losy rodów Gorzeńskich, Czarneckich i innych mieszkańców pałacu w Dobrzycy. Nowo otwarta kawiarenka „Pod platanem” przygotowała wielki rodzinny poczęstunek, gdzie każdy po zwiedzeniu mógł spróbować lokalnych specjałów.

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER