2016-05-13

OTWARCIE WYSTAWY O ROTMISTRZU PILECKIM

7 maja br. podczas uroczystego apelu z okazji Święta Patrona Szkoły w Szkole Podstawowej im. 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Rydzynie zaprezentowano udostępnioną przez Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy wystawę poświęconą rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu, jednemu z "Żołnierzy Wyklętych", a także kawalerzyście, bliskiemu ułańskim tradycjom pielęgnowanym przez szkołę. Wystawę (7 maja oraz w kilku następnych dniach) obejrzeli obecni na apelu goście, uczniowie i nauczyciele z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Bielawach koło Łowicza, uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych w gminie Rydzyna (Dąbcze, Kaczkowo, Rydzyna).