Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2016-05-17

NOC MUZEÓW 2016 FOTORELACJA

W sobotę 14 maja odbyła się coroczna impreza kulturalna Noc Muzeów. W naszym Muzeum czekało na Państwa dużo atrakcji. Były one przede wszystkim związane z aktualnymi wystawami czasowymi: "W 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja", "Od Kleopatry do Nelasona. Jubileuszowy bal kostiumowy królowej Wiktorii" oraz wystawą w Panteonie "Rodzina Rostworowskich w służbie społeczeństwu". W tym dniu otworzyliśmy również ekspozycję poświęconą dziejom fotografii w Polsce (można ją oglądać do 31 maja w westybulu górnym).
Po wystawie "w 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja" oprowadzał Szymon Balcer - kurator. O ekspozycjach piętra, zdominowanego przez stare fotografie i aparaty fotograficzne opowiadała Sylwia Kuźnicka oraz Andrzej Filipiak. Stroje z czasów Księstwa Warszawskiego pomagały nam wprowadzić Państwa w klimat ziemiańskiego pałacu.
Zdjęcia wykonała Ewa Walaszczyk oraz Andrzej Filipiak. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER