Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2017-12-20

SALONIK LITERACKI U CZARNECKICH

Cykl spektakli w formie czytania dramatycznego „Salonik Literacki u Czarneckich” powstał z myślą o mieszkańcach gminy Dobrzyca. To właśnie dla dobrzyckiej publiczności zostały przygotowane wydarzenia, które miałaby wypełnić długie jesienne wieczory, nową, ciekawą formą rozrywki. O „Saloniku literackim” pisaliśmy już wiele razy (między innymi tutaj), ale ostatni, świąteczny spektakl zasługuje na oddzielny artykuł na naszej stronie.

                                                                           

Tym razem aktorzy grupy teatralnej Konikowe Orły czytali nie tylko dla dobrzyckiej publiczności, ale również dla Domu Pomocy Społecznej w Broniszewicach prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Dominika. Podczas całego wydarzenia, Stowarzyszenie inicjatyw Społecznych w Dobrzycy zbierało datki  właśnie dla ośrodka prowadzonego przez siostry.  Jak stwierdzili sami aktorzy, warto wykorzystać swoją popularność i zainteresowanie jakim cieszyło się wydarzenie do zrobienie czegoś dobrego.Jednak to nie tylko zbiórka charytatywna sprawiła, że ostatni spektakl „Saloniku…” był wyjątkowy. Tym razem aktorzy postanowili zainscenizować ziemiańskie święta.  Był więc wspaniały stół nakryty białym obrusem, świąteczne pierniki i makowiec oraz kolorowa choinka. Jak przystało na spotkanie świąteczne, oranżerie odwiedził również Gwiazdor wraz z wielkim workiem prezentów.

                                                                          

Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła aktorów brawami, by później wspólnie z nimi śpiewać kolędy. Po spektaklu wszyscy udali się na przygotowany przez pracowników muzeum poczęstunek.

Jesteśmy przekonani, że świąteczne spotkania artystyczne staną się tradycją w naszym Muzeum. Do zobaczenia za rok!

                                                                                

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER