2017-12-19

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

Dużo śmiechu, dużo zabawy i przede wszystkim dużo masy porcelanowej. Tak w skrócie można opisać tegoroczne warsztaty bożonarodzeniowe organizowane przez Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy dla najmłodszych mieszkańców miasta. Tym razem, wraz z pracownikami Muzeum Ziemiaństwa, uczestnicy warsztatów uczyli się wyrabiać masę porcelanową i formować z niej świąteczne ozdoby choinkowe.

W trakcie spotkania odbyły się również konkursy dla dzieci, w których można było wygrać muzealne gadżety. Pracownicy postanowili również wyróżnić nagrodą specjalną najładniejszą ozdobę świąteczną, wykonaną przez dzieciaki. Po zakończonych warsztatach w rytm kolęd wszyscy wspólnie ubrali choinkę w oranżerii, która będzie dumnie prezentować się przez całe święta.