2015-12-04

WIGILIJNY KONCERT KOLĘD

29 grudnia 2015 roku we wnętrzach dobrzyckiego Pałacu odbył się Wigilijny Koncert Kolęd.
Wieczór kolędowy uświetniła Katarzyna Zawada z Żegocina oraz utalentowana młodzież z Dobrzycy, którą przygotował do występu Sławomir Pankowiak.

Katarzyna Zawada ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w Pleszewie i II stopnia w Kaliszu w klasie fortepianu. Obecnie studiuje śpiew solowy na Wydziale Wokalno – Aktorskim w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof.dr hab. Antoniny Kowtunow. Gra również na akordeonie i kontrabasie. Prowadzi chór „Cantare”, Zespół Salonowy oraz Kapelę Ludową w Ośrodku Kultury w Żegocinie. Jest laureatką wielu festiwali i konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych zarówno wokalnych jak i pianistycznych. Najważniejsze nagrody to:
Grand Prix 30 Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca Konin 2009r.
Finalistka - XVII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Imricha Godina „Iuventus Canti” Słowacja - Vráble 2015r.
Złota Eurydyka- I miejsce podczas II Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German, Moskwa 2015r.

W koncercie brali udział:

1. Filip Gęstwa
2. Paweł Pankowiak