2017-09-25

ŻYWA HISTORIA MOTORYZACJI W MUZEUM ZIEMIAŃSTWA

Pleszewsko-Dobrzycki Rajd Pojazdów Zabytkowych cieszy się ogromną popularnością! W tym roku po raz kolejny stare auta zawitały do dobrzyckiego parku, gdzie odbyło się uroczyste wręczenie pucharów dla uczestników oraz piknik rodzinny połączony z prezentacją wspaniały, zabytkowych samochodów.

Podobnie jak w poprzednich latach Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy jest jednym z głównych organizatorów przedsięwzięcia. Wraz z wieloma partnerami staramy się przemycić nieco historii motoryzacji i zaprezentować wspaniałe pojazdy, które dawniej królowały na ulicach. Najstarsze auta pochodziły z roku 1929, czyli z okresu gdzie w dobrzyckim Pałacu mieszkała rodzina Czarneckich, więc jak nie trudno się domyśleć, na tle rezydencji prezentowały się wspaniale! Jak co roku Dyrektor Muzeum Ziemiaństwa przyznał puchar dla najciekawszej załogi - tym razem byli to właściciele starego, dużego fiata pochodzącego z lat siedemdziesiątych. W podziękowaniu za wyróżnienie, załoga postanowiła poczęstować pracowników znakomita oranżadą, którą na dachu swojego auta dumnie przewieźli przez cały powiat pleszewski.

Finał Rajdu to nie tylko prezentacja aut, ale także wydarzenia towarzyszące. W tym roku dla gości zagrała i zaśpiewała Julia Piotrowska, młoda pleszewska artystka, która przygotowała stare, polskie piosenki w klimacie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Ponadto Cafe Loża serwowało gorącą herbatę i kawę (podawaną oczywiście w ziemiańskim stylu), a wielkie dmuchane zamki i stoiska z kiełbaską z grilla przyciągały tłumnie rodziny z dziećmi.

Podsumowując - kolejny Rajd zakończył się sukcesem! Widzimy się już za rok!