Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2017-09-25

ŻYWA HISTORIA MOTORYZACJI W MUZEUM ZIEMIAŃSTWA

Pleszewsko-Dobrzycki Rajd Pojazdów Zabytkowych cieszy się ogromną popularnością! W tym roku po raz kolejny stare auta zawitały do dobrzyckiego parku, gdzie odbyło się uroczyste wręczenie pucharów dla uczestników oraz piknik rodzinny połączony z prezentacją wspaniały, zabytkowych samochodów.

 

Podobnie jak w poprzednich latach Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy jest jednym z głównych organizatorów przedsięwzięcia. Wraz z wieloma partnerami staramy się przemycić nieco historii motoryzacji i zaprezentować wspaniałe pojazdy, które dawniej królowały na ulicach. Najstarsze auta pochodziły z roku 1929, czyli z okresu gdzie w dobrzyckim Pałacu mieszkała rodzina Czarneckich, więc jak nie trudno się domyśleć, na tle rezydencji prezentowały się wspaniale! Jak co roku Dyrektor Muzeum Ziemiaństwa przyznał puchar dla najciekawszej załogi - tym razem byli to właściciele starego, dużego fiata pochodzącego z lat siedemdziesiątych. W podziękowaniu za wyróżnienie, załoga postanowiła poczęstować pracowników znakomita oranżadą, którą na dachu swojego auta dumnie przewieźli przez cały powiat pleszewski.Finał Rajdu to nie tylko prezentacja aut, ale także wydarzenia towarzyszące. W tym roku dla gości zagrała i zaśpiewała Julia Piotrowska, młoda pleszewska artystka, która przygotowała stare, polskie piosenki w klimacie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Ponadto Cafe Loża serwowało gorącą herbatę i kawę (podawaną oczywiście w ziemiańskim stylu), a wielkie dmuchane zamki i stoiska z kiełbaską z grilla przyciągały tłumnie rodziny z dziećmi.

Podsumowując - kolejny Rajd zakończył się sukcesem! Widzimy się już za rok!

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER