2017-06-26

OTWARCIE WYSTAWY O RODZINIE WICHLIŃSKICH

Otwarcie wystawy planszowej "Wichlińscy herbu Sas dla Ziemi Kujawskiej i Ojczyzny" odbyło się w Panteonie Muzeum Ziemiaństwa w ubiegłą sobotę. Na wystawie prezentowane były plansze opowiadające o tej znakomitej rodzinie ziemiańskiej, prezentując ich historię, zasługi dla rozwoju rolnictwa i losy w okresie II Wojny Światowej.

Spotkanie poprowadziła pani doktor Katarzyna Podczaska, kuratorka wystawy. Wśród zaproszonych gości byli między innymi podopieczni Domu Senior Wigor z Sośnicy. Panie, które przyjechały specjalnie na otwarcie wystawy, nie kryły wzruszenia, kiedy Katarzyna Podczaska opowiadała o losach rodziny w czasach okupacji.

Wystawę będzie można obejrzeć do końca lipca w Panteonie Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.