Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2017-03-10

KOLEJNA WYSTAWA O TWÓRCY HYMNU NARODOWEGO


  


W poniedziałek, 6 marca br., w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Asnyka w Kaliszu miało miejsce otwarcie wystawy "Józef Wybicki - patriota czasów Oświecenia", powstałej we współpracy Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Wystawa od dwóch miesiecy prezentowana jest w szkołach srednich południowo-wschodniej Wielkopolski.

  

Zgromadzeni uczniowie wysłuchali prelekcji na temat życia Wybickiego i jego roli w narodowych dziejach przełomu XVIII i XIX w. Wystapienia, koncentrujące sie na kluczowych wydarzeniach z zycia bohatera - udziale w konfederacji barskiej, pracach nad reforma prawa w czasach stanisławowskich, okresie legionowym i latach 1806-1807, wygłosili  p. Jan Bartczak, dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu oraz współautor wystawy p. Szymon Balcer z Działu Historycznego Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Uczniowie obejrzeli również prezentację multimedialną o historii powstania "Mazurka Dąbrowskiego".

  

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER