Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2016-09-26

KOLEJNE ŚWIĘTO MOTORYZACJI W MUZEUM ZIEMIAŃSTWA

To już kolejny rok, kiedy Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy przyłącza się do organizacji Pleszewsko-Dobrzyckiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. Wydarzenie  zapoczątkowane przez Automobilklub w Ostrowie, cieszy się ogromnym uznaniem wśród wielu osób.  Co roku na tę wyjątkową imprezę zjeżdżają się miłośnicy starych aut z całej Polski. Możliwość zaprezentowania swojej wyjątkowej maszyny oraz spotkanie z innymi pasjonatami, to nie lada gratka dla każdego fana motoryzacji. W tym roku do wzięcia udziału      w rajdzie zgłosiło się aż 80 pojazdów, a wśród nich takie marki jak zachwycające Porsche, dostojne Mercedesy, eleganckie Cadillaki, czy wspaniałe Chevrolety. Ku ogromnej radości wielu osób, na zlocie prezentowane były także znane i lubiane,  polskie auta takie jak Warszawa, Syrena, małe Fiat czy stary, poczciwy Polonez.

Dla zwycięzców Rajdu zostały przygotowane specjalne nagrody, które wręczał Prezes Ostrowskiego Automobliklubu – Tomasz Maciejewski. Ponadto, jak co roku, przewidziane były nagrody specjalne, wręczane przez przedstawicieli instytucji współorganizujących imprezę. Również dyrekcja Muzeum Ziemiaństwa przekazała nagrodę dla najciekawszej załogi, którą zdobyli właściciele zabytkowej, niebieskiej Warszawy.

Finał Rajdu, który odbył się na osi widokowej w parku w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy, przyciągną całą masę odwiedzających, którzy podziwiali stare auta i robili sobie zdjęcia z zabawnie przebranymi załogami. Całą imprezę umilał uczestnikom zespół CashFlow, który specjalizuje się w muzyce rockandrollowej i country. Do wspólnej zabawy zapraszała także grupa tancerzy-kowbojów, którzy prezentowali przed pałacem swoje umiejętności.

Podsumowując, po raz kolejny Pleszewsko-Dobrzycki Rajd Pojazdów Zabytkowych okazał się być wielkim sukcesem. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie już za rok, bo zapewne czekać nas będzie jeszcze więcej atrakcji!

 

           

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER