Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2016-07-27

PIERWSZY WYKŁAD Z CYKLU "NIE ZAPOMNIJ KONSTYTUCJI"

Pierwsze spotkanie z cyklu "Nie zapomnij Konstytucji" odbyło się w minioną niedziele. Osoby odwiedzjące Muzeum Ziemiaństwa mogły nie tylko obejrzeć prezentowane wystawy czasowe oraz wnętrza pałacowe, ale także wysłuchać wykładu poświęconego Konstytucji 3 Maja. Podczas tego spotkania, miłośnicy historii mogli dowiedzieć się, w jaki sposób Ustawa Rządowa wpłynęła na malarstwo historyczne oraz inne dziedziny sztuki, a także odkryli jaki związek miały obrady Sejmu Czteroletniego z rodziną Działyńskich.

Słuchacze wykładu przyznają, że całe wydarzenie jest bardzo ciekawą propozycją Muzeum Ziemiaństwa i zdecydowanie uatrakcyjnia czas spędzony w Dobrzycy.

Zapraszamy bardzo serdecznie do Muzeum Ziemiaństwa w co drugą niedzielę sierpnia, gdzie nasi eksperci będą w ciekawy, atrakcyjny sposób opowiadać  o wystawie poświęconej Konstytucji 3 Maja. Świętujcie z nami 225 rocznicę uchwalenia Ustawy Rządowej!

Najbliższe spotkanie już 7 sierpnia, o godzinie 15:00 a na nim mnóstwo anegdot oraz ciekawostek związanych z obradami Sejmu Wielkiego oraz późniejszymi losami Konstytucji.


                 

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER