Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2024-07-08

PRZEBOJE TEATRÓW MUZYCZNYCH

Podobnie jak w ubiegłym roku wraz z Gminnym Centrum Kultury w Dobrzycy oraz z Zajezdnią Kultury w Pleszewie, zapraszamy serdecznie na cykl wyjątkowych letnich koncertów."Kameralne Lato pod Panteonem" to 3 muzyczne spotkania organizowane w przestrzeni dobrzyckiego parku. W wakacyjne weekendy zgromadzona publiczność będzie mogła posłuchać największych przebojów muzyki klasycznej oraz utworów z dwudziestolecia międzywojennego w nowych, ciekawych aranżacjach przygotowanych przez cenionych wielkopolskich artystów.

 

Pierwszy koncert będzie nie lada gratką dla wszystkich miłośników musicali, oper i operetek. Pod Panteonem gościć będziemy dwie wyjątkowe kobiety, których występ zabierze nas w magiczny, muzyczny świat Wagnera, Bizeta, czy Webbera...

Agnieszka Banach to mezzosopranistka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. UMFC dr hab. Jolanty Janucik.W 2012 roku śpiewała na deskach Opery Narodowej w ramach festiwalu „Szalone Dni Muzyki”. W sezonie artystycznym 2015/2016 była solistką Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego, gdzie współpracowała z Wrocławską Orkiestrą Barokową. Wielokrotnie kreowała postać Marty w operze „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki. W tej roli występowała między innymi w studenckim przedstawieniu na deskach Opery Narodowej w Warszawie, w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolbera w Kielcach i festiwalu „Operalia” w Ostrołęce. Od 2018 jest związana z Legionowską Orkiestrą Barokową, z którą występowała na licznych koncertach i festiwalach muzycznych. W 2021 roku ukazała się płyta “I colori del barocco” gdzie wykonuje partie solowe. Od 2022 roku jest członkinią Zespołu Wokalnego Warszawskiej Opery Kameralnej. W 2024 roku debiutowała na deskach WOK w partii solowej śpiewając II Damę w operze "Czarodziejski Flet".

Zofia Jamróz jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie fortepianu prof.zw. dr hab. Alicji Kledzik. Od najmłodszych lat uczestniczyła w festiwalach i konkursach muzycznych m.in. Forum Młodych Pianistów im. Gertrudy Konatkowskiej w Poznaniu. W trakcie studiów brała udział w konkursach jako solistka oraz jako członkini zespołu kameralnego. Zdobyła I miejsce w Międzynarodowym Konkursie

Pianistycznym Piano Talents for Europe w Dolnym Kubinie na Słowacji. Obecnie  gra koncerty  z wieloma wokalistami i jest we stałej współpracy z prof. Jagną Sokorską-Kwiką.

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER