Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2024-05-10

SPEKTAKL MUZYCZNY

Od kilkunastu już lat w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy organizowane są wyjątkowe koncerty znanych i cenionych polskich artystów pt. „Dobrzyckie Spotkania z Klasyką”. Tegoroczna, XVIII edycja tego wyjątkowego wydarzenia nawiązywać będzie do prezentowanej w dobrzyckim pałacu wystawy czasowej „Od Austerlitz do Sedanu. Oręż napoleoński i ciężka kawaleria XIX w.”

„FREDRO - KONTEKSTY, albo zupa  na  gwoździu, czyli od Kochanowskiego do Waligórskiego” to wielowymiarowy projekt, który jest zarówno spektaklem literacko-muzycznym, ale także swoistego rodzaju wykładem performatywnym. Podczas tego widowiska publiczność będzie mogła nie tylko wysłuchać fragmentów utworów najwybitniejszego polskiego komediopisarza, ale także spotkać się z twórczością  Fryderyka Chopina, Adama Mickiewicza, czy Marka Grechuty.

Celem przedsięwzięcia będzie ukazanie jak twórczość Aleksandra Fredry na przestrzeni wieków inspirowała artystów i dlaczego po dzisiejszy dzień pozostaje aktualna. Podczas spektaklu nie zabraknie także nawiązani do wspomnień Fredry w czasie służby  wojskowej w okresie napoleońskim.Autorem projektu jest Dariusz Jakubowski, absolwent PWST w Warszawie, Wiceprezes Zarządu Związku Artystów Scen Polskich, szerokiej publiczności znany z licznych ról w serialach i filmie. Na scenie towarzyszyć mu będą sopranistka Katarzyna Thomas oraz pianista Piotr Szafraniec.

Zapraszamy na prawdziwą ucztę teatralną do dobrzyckiej oranżerii już 24 maja o godz. 17:30. 

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER