Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2023-06-27

LATO W DOBRZYCY

Wakacje to idealny moment, aby wyjść z domu i spędzić aktywnie czas na zewnątrz lub wybrać się do jakiegoś nietuzinkowego miejsca. Właśnie takim miejscem jest dobrzycki zespół pałacowo-parkowy. Tego lata w naszym muzeum czeka na was moc atrakcji, serdecznie zapraszamy!

ZWIEDZANIE PAŁACU
Główny bohater naszego zespołu pałacowo-parkowego kryje w sobie wiele interesujących tajemnic. Zachęcamy do obejrzenia wnętrz, dzięki którym będą mogli państwo zobaczyć, jak żyli ziemianie wiele lat temu. Pomogą w tym zachowane zabytkowe meble, które nadają pałacowym pomieszczeniom niepowtarzalnego klimatu. Z kolei na ścianach zobaczycie państwo wspaniałe polichromie, które każdego zachwycają.
Zapraszamy także na ekspozycję czasową ,,Myśliwskie pasje ziemian'', o której można przeczytać więcej tutaj. Również najmłodsi zwiedzający w pałacu znajdą coś dla siebie. W specjalnie przygotowanym ,,kąciku małego turysty'', będą mogli skorzystać z specjalnie przygotowanych kart pracy.

SPACER PO PARKU
W upalne dni nie ma nic lepszego od spaceru w cieniu drzew. Idealnie do tego nadaje się park w Dobrzycy. Wypełniony drzewami (w tym ponad 30 pomników przyrody) zapewnia perfekcyjne miejsce na popołudniowy przechadzkę. Również tutaj zapraszamy na porządną dawkę historii. W parku znajdziecie Państwo tablice informujące o przeszłości tego miejsca, a w Panteonie czeka na Państwa wystawa planszowa poświęcona Konstytucji 3 Maja. Dla chętnych przygotowany jest również Dobrzycki Spacerownik Historyczno-Przyrodniczy, o którym mogą Państwo dowiedzieć się więcej tutaj
Po tak aktywnie spędzonym czasie pora na zasłużony odpoczynek. W całym parku są dla Państwa dostępne ławeczki, a obok pałacu można zrelaksować się na wygodnych leżakach.

DOBRZYCKA GRA TERENOWA
Spragnieni wyzwań najmłodsi odwiedzający mogą spróbować swoich sił w Dobrzyckiej Grze Terenowej (razem z rodzicami bądź samodzielnie, w przypadku starszych dzieci). Przeprowadzi ona grających śladem najważniejszych miejsc w ogrodzie, a przy okazji będą mogli oni wykonywać różne ciekawe zadania. Gra do pobrania jest bezpłatnie w kasie pałacowej, a za jej prawidłowe wykonanie przewidziana jest nagroda!

WOLIERA Z OZDOBNYM PTACTWEM

Park w Dobrzycy to nie tylko piękna flora. Można również natknąć się na zachwycającą faunę. Oprócz ptaków latających w koronach drzew czy wiewiórek krzątających się pod nimi można znaleźć w naszym ogrodzie również dwie woliery z ozdobnym ptactwem. Spotkacie Państwo w nich przede wszystkim dumne pawie, które z pewnością będą chciały pochwalić się swoim barwnym upierzeniem.

PAŁACOWA KAWIARENKA

Po zapoznaniu się z pałacem, parkiem i głośnymi pawiami nadszedł czas na odpoczynek. Zapraszamy w tym celu do kawiarenki znajdującej się w piwnicach dobrzyckiego pałacu. Mogą Państwo tam skosztować pysznych lodów, następnie popijając je herbatą bądź kawą i napawać się widokiem stawu na wystawionych przed wejściem leżaczkach.

KAMERALNE LATO POD PANTEONEM
Lato w Dobrzycy to również okres ciekawych wydarzeń. Podobnie jak w ubiegłym roku zapraszamy serdecznie na koncerty w ramach Kameralnego Lata pod Panteonem. Goście będą mogli posłuchać wspaniałej muzyki w równie wspaniałej scenerii dobrzyckiego parku. Wydarzenia są współorganizowane przez Gminne Centrum Kultury w Dobrzycy oraz Zajezdnię Kultury w Pleszewie. Koncerty będą odbywać się 16.07, 30.07 oraz 15.08. Wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji już wkrótce! 

HOTEL ,,POD AKACJĄ''
Dla chcących dłużej pozostać w Dobrzycy przygotowany został hotelik ,,Pod Akacją''. Jest to niepowtarzalna okazja, aby spędzić weekend w romantycznym ogrodzie angielskim. Więcej o wynajmie pomieszczeń można przeczytać tutaj.
WAŻNE INFORMACJE
Ceny biletów wstępu do pałacu:

Bilet normalny 15 zł
Bilet ulgowy 10 zł
Dzieci i młodzież do lat 16 1 zł
Dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny
Wynajęcie przewodnika* 40 zł
*dla grup obejmujących więcej niż 15 osób 50 zł

Wstęp do parku jest bezpłatny.
Bezpłatny parking znajduję się na przeciwko głównej bramy wjazdowej na tern instytucji.

Więcej informacji pod nr telefonu: 62 74-13-039 wew. 27 

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER