Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2023-04-29

NOC MUZEÓW 2023

Jak co roku Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy z radością dołącza się do świętowanej w całej Polsce (i nie tylko) Nocy Muzeów. To wyjątkowy moment, kiedy każdy miłośnik historii i kultury może bezpłatnie odwiedzić instytucję i skorzystać z dodatkowych atrakcji.

W tym roku przygotowaliśmy dla Was:

17:00-21:30 Pamiątka z Dobrzycy - warsztaty plastyczne dla dzieci

Zapraszamy najmłodszych odwiedzających na specjalne warsztaty plastyczne, na których każdy będzie mógł namalować własny obraz inspirowany muzealnymi zbiorami. Wykonaną pamiątkę będzie można zabrać ze sobą do domu.

17:30-18:00 i 21:00-21:30  Myśliwskie pasje ziemian - oprowadzanie
Od końca kwietnia we wnętrzach dobrzyckiego pałacu możemy podziwiać nową wystawę czasową o myśliwskich pasjach ziemian. Tym razem ekspozycję będzie można zwiedzić z jej twórcą - dr Stanisławem Borowiakiem. Historyk nie tylko opowie o licznych eksponatach, które możemy podziwiać w gablotach, ale także zdradzi, jak wyglądały kwerendy i co było inspiracją do realizacji projektu. Liczne anegdotki i ciekawostki - gwarantowane!

18:00-18:30 i 21:30-22:00 Opowieści przy dawnym stole - oprowadzanie
Od maja w naszym muzeum można zwiedzać nową salę ekspozycyjną. Przygotowana przez naszych pracowników jadalnia oczaruje każdego miłośnika kulinariów i nie tylko. Porcelanowa zastawa, srebrne sztućce czy stary magiel to tylko niektóre elementy, które można zobaczyć na ekspozycji. Podczas Nocy Muzeów, w wyznaczonych godzinach, przewodnik oprowadzi po nowo otwartej sali, wskazując najciekawsze eksponaty. Dodatkowo odwiedzający będą mogli dowiedzieć się, jak dawniej biesiadowano w dworze ziemiańskim i jakie dania królowały na pałacowym stole.

20:00-21:00 O polskich lasach i ich mieszkańcach - spotkanie z leśnikiem
Jest nam bardzo miło poinformować, że na tegorocznej Nocy Muzeów gościć będziemy leśnika z Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. W nawiązaniu do prezentowanej przez nas wystawy czasowej, gość opowie jak współcześnie należy dbać o lasy i ich mieszkańców oraz odpowie na nurtujących wszystkich pytanie - jak myślistwo wygląda współcześnie?

18:30-22:30 Muzealna foto-budka - pocztówka z Dobrzycy
To już nasza tradycja, która pozwala każdemu odwiedzającemu poczuć się, chociaż przez chwilę, jak właściciel dobrzyckiej rezydencji. W parkowym Panteonie będzie czekał na Was nasz fotograf, który na tle pałacowych mebli zrobi zdjęcie, które będzie wyśmienitą pamiątką z tego wieczoru. Fotograf wydrukuje je w formie pocztówki. Możesz wysłać ją do bliskich, bądź zachować dla siebie na pamiątkę!

17:00-24:00 Nocny spacer po parku
Zapewne już niejednokrotnie spacerowaliście po dobrzyckim parku, ale czy mieliście okazję przechadzać się alejkami wieczorem, kiedy pawilony są specjalnie oświetlone, drzewa zamazują się z ciemnym horyzontem, a zapach wiosennych kwiatów zachęca do relaksu na ławeczce? Noc Muzeów jest idealnym na to momentem! 


FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER