Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2023-04-14

KONCERT MIECZYSŁAWA LEŚNICZAKA

Mieczysław Leśniczak to ceniony trębacz solista, kameralista. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu na Wydziale Instrumentalnym w klasie trąbki prof. Stanisława Kwapisza oraz wieloletnim trębaczem Orkiestry Teatru Wielkiego w Poznaniu i Filharmonii Poznańskiej. Ponadto muzyk od wielu lat zajmuje się muzyką dworską i łowiecką,  wykonywaną na instrumentach dętych blaszanych. To właśnie zachęciło nas do zaproszenia tego cenionego artysty na wernisaż naszej nowy wystawy czasowej "Myśliwskie pasje ziemian", który odbędzie się już 23 kwietnia o godz. 16:00.

Podczas występu będzie można usłyszeć m.in. Fanfarę na cześć Św. Huberta, sygnał Apel na łowy, czy fragment z opery S. Moniuszki Hrabina. Ponadto zgromadzona publiczność będzie mogła dowiedzieć się kilku ciekawostek na temat rogów myśliwskich, zarówno tych naturalnych jak i koncertowych.

ZAPRASZAMY JUŻ 23 KWIETNIA O GODZ. 16:00. WSTĘP NA WYDARZENIE JEST BEZPŁATNY.


fot. Ksenia Shaushyshvili

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER