Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2022-05-07

NOC MUZEÓW 2022

Jak co roku Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy z radością dołącza się do świętowanej w całej Polsce (i nie tylko) Nocy Muzeów. To wyjątkowy moment, kiedy każdy miłośnik historii i kultury może bezpłatnie odwiedzić instytucję i skorzystać z dodatkowych atrakcji.


W tym roku przygotowaliśmy dla Was...

POCZTÓWKĘ Z PAŁACU
To już nasza tradycja, która pozwala każdemu odwiedzającemu poczuć się, chociaż przez chwilę, jak właściciel dobrzyckiej rezydencji. Załóż cylinder hrabiego i na tle wnętrz pałacowych zrób sobie zdjęcie. Nasz fotograf wydrukuje je w formie pocztówki. Możesz za pośrednictwem pałacowej poczty wysłać ją do bliskich, bądź zachować dla siebie na pamiątkę!
Zabawa potrwa od 18:00 do 22:00

OPROWADZANIE KURATORSKIE

Od końca kwietnia we wnętrzach dobrzyckiego pałacu możemy podziwiać nową wystawę czasową o dawnym ziemiańskim stole. Tym razem ekspozycję będzie można zwiedzić z jej twórcą - dr Stanisławem Borowiakiem. Historyk nie tylko opowie o licznych eksponatach, które możemy podziwiać w gablotach, ale także zdradzi, jak wyglądały kwerendy i co było inspiracją do realizacji projektu. Liczne anegdotki i ciekawostki - gwarantowane!
Zapraszamy o 19:00 i 21:00

FILM O DAWNYCH WŁAŚCICIELACH DOBRZYCY
Uwaga! Nasi muzealnicy zostali filmowcami i... są z tego dumni! Owoc ich pracy, czyli film dokumentalny o dawnych właścicielach dobrzyckiego majątku będziecie mogli zobaczyć przez całą noc! Projekcje odbywać się będą w sali balowej. Brawa dla początkujących realizatorów mile widziane :)


NOCY SPACER
Zapewne już niejednokrotnie spacerowaliście po dobrzyckim parku, ale czy mieliście okazję przechadzać się alejkami wieczorem, kiedy pawilony są specjalnie oświetlone, drzewa zamazują się z ciemnym horyzontem, a zapach wiosennych kwiatów zachęca do relaksu na ławeczce? Noc Muzeów jest idealnym na to momentem! Koniecznie odwiedźcie też Panteon, gdzie czekać na Was będzie wystawa planszowa o podróżach Adama Turny.


DO ZOBACZENIA JUŻ 14 MAJA!

ZACZYNAMY O 16:00

...I NIE ŚPIMY DO PÓŁNOCY :)

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER