2023-03-23

WARSZTATY WIELKANOCNE W DOBRZYCKIM MUZEUM

Święta Wielkanocne zbliżają się już wielkimi krokami. Okres tych świąt wypełniony jest różnymi tradycjami, od wiosennych porządków, przez przygotowywanie wielkanocnych potraw, na oblewaniu się wodą w Lany Poniedziałek kończąc. Ale czymże byłyby te święta bez ozdób, które upieksząją nasze domy i tworzą w nich niepowtarzalną, świąteczną atmosferę? Zapraszamy państwo więc 1 i 2 kwietnia (sobota i niedziela) na warsztaty w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy, podczas których wspólnie wykonamy wielkanocne pisanki, króliczki i zajączki w niecodzienny sposób, a także zagramy w gry, w które młodzież ziemiańska grała w okresie Świąt Wielkiej Nocy. Zapraszamy również rodziców i opiekunów, aby wspólnie z dziećmi radośnie i twórczo spędzić czas w dobrzyckim parku. Warsztaty będą odbywały się w godzinach 10:00 – 14:00 (z 15 minutową przerwą około godziny 12) w dobrzyckiej Oranżerii.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązują zapisy. Można ich dokonywać drogą mailową, na adres w.rosik@dobrzyca-muzeum.pl, bądź drogą telefoniczną (579 515 372 / 62 74-13-039 wew. 28). Serdecznie zapraszamy!