2023-03-23

NOWA WYSTAWA JUŻ WKRÓTCE

Sezon wiosenny rozpoczynamy przygotowaniami do otwarcia nowej wystawy czasowej. Tym razem opowiadać będziemy o myśliwskich pasjach mieszkańców ziemiańskich dworów i pałaców.

Ekspozycja prezentowana we wnętrzach pałacowych Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy opowiadać będzie o tradycjach łowieckich polskiego dworu. Na wystawie będzie można zobaczyć obrazy przedstawiające sceny z polowań, autorstwa najwybitniejszych polskich malarzy, takich jak Juliusz Kossak, Julian Fałat czy Leon Wyczółkowski. Ponadto odwiedzający będą mogli zobaczyć m.in kordelasy, noże myśliwskie, broń palną, a także liczne trofea. Narracja wystawy zabierze wszystkich odbiorców w daleką podróż do czasów XIX i pierwszej połowy XX wieku, kiedy myślistwo pełniło niezwykle ważną rolę zarówno na gruncie towarzyskim jak i gospodarczym.

Konferencja tematyczna planowana jest w terminie 15 września 2023 r.

Więcej informacji o wystawie oraz konferencji już wkrótce!