2023-02-01

KONCERT FLETOWY W DOBRZYCY

Już 19 lutego (w niedzielę), o godz. 16:30 odbędzie się wernisaż nowej, wyjątkowej wystawy w dobrzyckim muzeum. Wystawa Jednego Obrazu prezentować będzie unikalne dzieło autorstwa Witolda Wojtkiewicza pochodzące z kolekcji prywatnej, o którym więcej możecie przeczytać tutaj.

Podczas wernisażu zgromadzona publiczność będzie mogła również posłuchać koncertu znanej flecistki - Marii Gromińskiej.

Maria Gromińska jest pierwszą flecistką Orkiestry Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, od 2020 roku również doktorantką Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. W 2018 roku ukończyła  z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Grażyny  i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie fletu dr hab. Eweliny Zawiślak, prof. AM, jest również absolwentką Akademii Orkiestrowej Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. W latach 2014 – 2019 występowała jako flecistka Łódzkiej Orkiestry Kameralnej ­Polish Camerata oraz wielokrotnie brała udział w prestiżowych projektach orkiestr młodzieżowych – International Lutoslawski Youth Orchestra czy I, CULTURE Orchestra. Aktywnie koncertuje jako solistka oraz kameralistka.

Jest laureatką licznych nagród i wyróżnień np. I miejsca na Międzynarodowym Konkursie dla Instrumentów Dętych Ventus Optimus, III miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych Finalis i innych. Była także stypendystką Marszałka Województwa Łódzkiego oraz Rektora Akademii Muzycznej w Łodzi.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż połączony z koncertem już 19 lutego o godz. 16:30