2020-09-24

WYSTAWA "ZIEMIAŃSKIE KLIMATY 2019"

Zapraszamy mieszkańców Poznania i okolic do Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, gdzie do 4 października oglądać można wystawę poplenerową "Ziemiańskie Klimaty 2019". Wystawa jest zwieńczeniem corocznych plenerów malarskich organizowanych przez nasze muzeum. Uczestnicy pleneru - pod kierunkiem komisarza p. Haliny Borys i opieka merytoryczną p. Aleksandra Starzyńskiego, b. Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, tworzyli malarskie wizerunki rezydencji ziemiańskich. Podobnie jak we wcześniejszych edycjach, każdy z artystów zajął się jednym wybranym obiektem, a w plenerze uczestniczyli artyści pochodzący z różnych stron kraju i posługujący się ciekawie zróżnicowanymi środkami wyrazu.

Zapraszamy bardzo serdecznie do Pałacu Górków w Poznaniu na wystawę poplenerową.

Relację z wernisażu wystawy można przeczytać tutaj.