2019-11-17

PAŁACOWA FABRYKA PREZENTÓW

Zapraszamy wszystkich, zarówno małych, jak i dużych do udziału w warsztatach świątecznych, które odbędą się 14 grudnia 2019 r. w Oranżerii.
W świątecznej atmosferze spędzimy cały dzień.
Warsztaty zostały podzielone na na trzy tematy, a zarazem techniki własnoręcznego wykonywania prezentów do wyboru:

Święta z ceramiką - Świąteczne anioły

Będzie niebiańsko, a to za sprawą glinianych aniołów, które powstaną. Uczestnicy poznają tajniki lepienia w glinie i formowania poszczególnych elementów, tak aby móc stworzy przepiękny anielski prezent dla bliskich.

Uwaga: Prace pozostaną do wysuszenia i wypalenia w piecu ceramicznym. Anioły będą do odbioru przed świętami w kasie Muzeum.
Warsztaty dla dzieci i młodzieży w każdym wieku.
Koszt 5 zł

Święta z szyciem - Zimowe pejzaże

Za pomocą skrawków materiałów i igły z nitką można uszyć wspaniałe świąteczne ozdoby na choinkę, okno czy drzwi. Mogą to być domki, ptaszki lub inne wymyślone formy - ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Dzieła będziemy wypełniać wyściółką, ozdabiać i przymocować do przygotowanych wcześniej gałązek.

Prace będzie można zabrać ze sobą po zakończeniu.
Warsztaty dla dzieci i młodzieży w każdym wieku.
Koszt 5 zł

Święta z makramą - ozdoby na choinkę, makatki na ścianę

Makrama jest bardzo modną ostatnio formą tworzenia przepięknych ozdób ze sznurków. Przepięknie będzie wyglądać powieszona na ścianie (to jako prezent), lub jako małe makramowe ozdoby zawieszone na choince. Uczestnicy poznają podstawowe sploty makramowe potrzebne do stworzenia swoich dzieł.
Prace będzie można zabrać ze sobą po zakończeniu. Ze względu na trudność techniki warsztaty dla młodzieży i dorosłych.
Koszt 10 zł

Na każdy z tematów warsztatów obowiązują osobne zapisy tel. 62 741 30 39 wew. 28 lub 21. Ilość miejsc ograniczona.