2019-10-24

AUGUST CIESZKOWSKI - FILOZOF, POLITYK, PREKURSOR EDUKACJI ROLNICZEJ

August Cieszkowski - ziemianin z pochodzenia, wybitny filozof i działacz społeczno-polityczny. Jeden z założycieli Ligii Narodowej Polskiej oraz współtwórca i pierwszy prezes Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.

Jego życiu i działalności poświęcona będzie dwudniowa konferencja naukowa, której współorganizatorem jest Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.

Podczas pierwszego dnia konferencji, odbywającego się w we wnętrzach dobrzyckiego pałacu, prelegenci przyjrzą się osobie Augusta Cieszkowskiego jako m.in. ideologa narodu, młodego filozofa czy twórcę i realizatora idei ochronek wiejskich.

W drugim dniu natomiast odbędzie się objazd naukowy śladem rezydencji ziemiańskich.

W celu zgłoszenia uczestnictwa w poszczególnych wydarzeniach konferencji prosimy o przesłanie karty zgłoszeniowej mailowo: m.niestrawski@muzeum-szreniawa.pl lub na adres Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 61 810 76 29 wew. 23

Program konferencji i karta zgłoszeniowa (do pobrania)