2019-09-11

ZIEMIAŃSKIE KLIMATY 2019

Ziemiańskie Klimaty to już szósty plener malarski organizowany przez Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Idea spotkań jest zawsze ta sama - to próba uwiecznienia, a także ocalenia od zapomnienia wyjątkowych ziemiańskich rezydencji, będących niezwykle ważnym elementem dziedzictwa kulturowego Wielkopolski.

Przez tydzień, artyści z całej Polski spotykają się w Dobrzycy, by wspólnie przestudiować historię rezydencji ziemiańskich w danym regionie i nadać im nowe, świeże artystyczne spojrzenie. Pod kierunkiem pani Haliny Borys i opieką merytoryczną pana Aleksandra Starzyńskiego, byłego Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, artyści tworzą malarskie wizerunki dawnych majątków, które niejednokrotnie popadają w ruinę, a ich historia zostaje zapomniana.

Zapraszamy serdecznie na wernisaż prac poplenerowych już 14 września o godzinie 17:00