2019-03-01

DOBRZYCCY BOHATEROWIE CZASÓW NAPOLEOŃSKICH - NOMINACJA

Nasza publikacja "Dobrzyccy bohaterowie czasów napoleońskich" została nominowana
w corocznym plebiscycie na Napoleońską Książkę Roku
według czytelników portalu Napoleon.org.pl

Nagroda Złotej Pszczoły
nadawana jest nieprzerwanie od 2006 roku. Wyróżnia ona autora i wydawnictwo najlepszej książki poświęconej epoce napoleońskiej. Głosy na portalu oddawać można do 31 marca.

Link do plebiscytu:

Książka "Dobrzyccy bohaterowie czasów napoleońskich" jest trzecią publikacją z serii Studia i materiały Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.

Jest to publikacja zbiorowa zawierającą artykuły:

Przemysław Matusik, "My z Napoleonem...". Kilka uwag o sprawie polskiej w dobie napoleońskiej.
Jacek Kowalkowski, Wokół związków Józefa Wybickiego (1747-1822) i Augustyna Gorzeńskiego (1743-1816).
Edyta Pętkowska-Grabowska, O Legionach i dla Legionów. Działalność polityczna i publicystyczna Józefa Wybickiego (1747-1822) w latach 1796-1801.
Przemysław Rey,Przekaz propagandowy w Pieśni Legionów Polskich we Włoszech.
Marek Krzymkowski, Działalność polityczna i administracyjna generała Augustyna Gorzeńskiego w czasach Księstwa Warszawskiego.
Adam Paczuski, Kazimierz Turno jako organizator i dowódca 5. pułku strzelców konnych Księstwa Warszawskiego w latach 1806-1807.
Kazimierz Balcer, "Dostali Braterstwo Dobrzycę... - śmierć gen. Augustyna Gorzeńskiego (1743-1816) i przyjęcie schedy po nim przez gen. Kazimierza Turnę (1778-1817).

Publikację można nabyć w kasie Muzeum lub w naszym sklepie internetowym