2018-09-14

WERNISAŻ WYSTAWY KOŃ ARYSTOKRATA SZTALUGI ORAZ KOŃ TO NIE KONINA TO DRUH

Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy zaprasza na wernisaż wystawy malarskiej, który odbędzie się 30 września o godzinie 16.00.
Autorem prac są Tamara Urszula Nagody-Zielińska i Andrzej Nałęcz-Strumiłło.
Ekspozycja malarska będzie przedstawiać rolę koni w sztuce

Koń, jako towarzysz historyczny człowieka, w ogóle, a rycerza- szlachcica i ziemianina w szczególe jest trwale wpisany w każdy rodzaj sztuki.
Jako byt piękny, szlachetny i ciekawy sam w sobie zajmuje poczesne miejsce na sztaludze.
Wystawy "koń ARYSTOKRATA sztalugi""KOŃ to nie konina to DRUH" są właśnie kolejnym hołdem artystów
dla wspaniałego zwierzęcia, towarzysza i przyjaciela.