2018-05-18

ZAPRASZAMY NA NOC MUZEÓW

Już dziś czeka nas wyjątkowa noc
NOC MUZEÓW 2018
Jak co roku w naszym muzeum czeka moc atrakcji

Przypominamy, że dziś (19.05) wyjątkowo Muzeum będzie czynne w godzinach 18:00 - 24:00 (ostatnie wejście o godz. 23:30). Otwarta będzie również kawiarnia w podziemiach pałacu.

WYSTAWA CZASOWA "TWÓRCZOŚĆ ARTYSTYCZNA ZIEMIAN. MALARSTWO I GRAFIKA" - ekspozycja ukazująca przedstawicieli warstwy ziemiańskiej w nowym, cieplejszym świetle jako zafascynowanych sztuką artystów-amatorów. Znaleźć można tu przekrój dorobku artystycznego takich ziemian jak Piotr Michałowski, Jerzy Hulewicz czy Dora Mukułowska. Oprowadzać będzie kustosz Szymon Balcer.

SALONIK FOTOGRAFICZNY - niepowtarzalna okazja do zrobienia sobie własnej pocztówki z Nocy Muzeów i wysłania jej do bliskich osób.

"MAJĄTKI ZIEMSKIE DAWNYCH WŁAŚCICIELI DOBRZYCY" - próba ukazania własności dawnych właścicieli Dobrzycy, począwszy od Dobrzyckich, przez gen. Augustyna Gorzeńskiego, rodzinę Turnów, Kottwitzów i Bandelowów po ród Czarneckich. Ciekawym aspektem jest zmiana granic majątku w różnych okresach historycznych, ukazana na tle najważniejszych wydarzeń w dziejach lokalnych.

"DOBRZYCA DAWNIEJ I DZIŚ" - film jest kompilacją archiwalnych, nigdy jeszcze nie udostępnianych obrazów dawnej Dobrzycy. Ukazuje oblicze miasta i pałacu począwszy od lat 80-tych ubiegłego stulecia, aż po dzień dzisiejszy.

Poza tym, jak zawsze na zwiedzenie czekają pałacowe sale z oryginalnymi polichromiami i sztukateriami z XVIII wieku,
a także ponad 10 ha parku w stylu angielskim.