2018-04-06

WKRÓTCE OTWARCIE NOWEJ WYSTAWY!

Od początków istnienia Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy stara się przybliżyć szerokiej publiczności znaczenie roli polskiego ziemiaństwa dla kultury i historii naszego kraju. Rodziny zamieszkujące dawniej w pałacach i dworach w całej Polsce na stałe zapisały się na kartach dziejów jako patrioci, działacze społeczni, mecenasi kultury i sztuki. Przygotowywana w tym roku ekspozycja ma za zadanie przedstawić ziemian w zupełnie nowym, nieznanym dotąd świetle.

„Twórczość artystyczna ziemian. Malarstwo i grafika” zaprezentuje ciekawą i mało popularną twórczość artystyczną, uprawianą przez przedstawicieli rodów ziemiańskich pochodzących z Wielkopolski. Pejzaże starych dworów, scenki rodzajowe czy imponujące grafiki, to tylko niektóre z prac, jakie będzie można obejrzeć w dobrzyckim pałacu. Na ekspozycji prezentowane będą dzieła znanych reprezentantów warstwy ziemiańskiej, takich jak Seweryn Mielżyński czy Atanazy Raczyński, ale również obrazy Piotra Michałowskiego oraz liczne akwarele i szkice autorstwa członków rodzin Czarneckich, Mycielskich, Sułkowskich, Turnów czy Wodzickich.

OTWARCIE WYSTAWY JUŻ 22 KWIETNIA!

Po więcej informacji - zostańcie z nami! Wkrótce na naszej stronie kolejne szczegóły związane z wystawą!