2017-04-02

WIOSENNE OBLICZE DOBRZYCKIEGO PARKU

Zapraszamy do korzystania ze sprzyjającej aury, czestych odwiedzin i relaksu pośród pięknych parkowych widoków - tu niektóre z nich, uwiecznione w obiektywie p. Joanny Pankowiak.

Przy okazji wiosennego spaceru można skorzystać z kilku nowości w Muzeum Ziemiaństwa, zrealizowanych w ramach projektu pn. "Ścieżki edukacyjno-ekologiczne na terenie Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy" dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i  Gospodarski Wodnej w Poznaniu. Projekt zakładał wyposażenie dobrzyckiego parku w elementy służące do edukacji i odpoczynku. W jego ramach zostały stworzone ścieżki edukacyjne dotyczące pomników przyrody (w parku znajdują się 33 pomniki przyrody), parkowej fauny i flory oraz architektury ogrodowej. Dzięki projektowi powstała „Dobrzycka Gra Terenowa”, która służy do indywidualnych form zwiedzania Zespołu pałacowo parkowego oraz zakupione zostały plany parku, tablice informacyjne i tabliczki informacyjne. Wydrukowane zostały również zeszyty ćwiczeń „Pałacowy park. Lekcje przyrody dla najmłodszych”.

www.wfosgw.poznan.pl